Jakość, na którą Cię stać.
Profesjonalizm, na który zasługujesz.

Lokalizacja

43-430 Skoczów, Fabryczna 9

sprawdź na mapie

Podstawą nowoczesnego budownictwa oraz termomodernizacji budynków jest przede wszystkich energooszczędność. W energooszczędności mieszczą się kwestie takie jak dobór okien, zastosowanego ocieplenia budynku, wybór alternatywnych źródel pozyskiwania ciepła, a także rodzaj wentylacji. Coraz częściej inwestorzy decydują się na wentylację mechaniczną, która pozwala na pozyskiwanie świeżego powietrza przez ciągłego wietrzenia domu, przy którym niestety (szczególnie zimą) ucieka ciepło, za którego wytworzenie musimy płacić. Zaradzić temu można dzięki zastosowaniu instalacji wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Sercem takiej wentylacji jest rekuperator. Jest to urządzenie, które pozwala na odzysk ciepła z powietrza, które jest wywiewane z budynku.

Rekuperacja to znaczne ograniczenie strat cieplnych - powodowanych wywiewem ciepłego powietrza z domu - i skutkuje zminejszeniem tych strat nawet o 80%. Oferta usług oraz produktów związanych z rekuperacją w firmie Instal Greń pozwala na profesjonalny dobór urządzeń pod indywidualne oraz techniczne potrzeby każdego budynku, zarówno domu jednorodzinnego, jak i biura bądź przedsiębiortwa.

Do niewątpliwych zalet instalacji rekuperatora, jako dopełnienia wentylacji mechanicznej, zaliczamy:

  • w domu z rekuperacją oddychamy świeżym powietrzem - rekuperatory niezależnie od pory roku bądź dnia wymieniają zużyte powietrze na świeże, bez otwierania okien, wietrzenia i utraty ciepła;
  • nawiewane powietrze jest oczyszczone z alegrenów, zanieczyszczeń oraz kurzu;
  • zastosowanie odpowiednich filtrów pozwala na skuteczną walkę ze smogiem;
  • oszczędności na ogrzewaniu domu;
  • komfort życia - niejsza wilgotność powietrza, brak przewiewów z racji pozamykanyh okien, brak zaparowanych luster w łazience czy szybkie usuwanie intensywnych zapachów z domu - to tylko część plusów, które można dostrzec po instalacji rekuperatora.