Jakość, na którą Cię stać.
Profesjonalizm, na który zasługujesz.

Lokalizacja

43-430 Skoczów, Fabryczna 9

sprawdź na mapie

Kika lat temu jeszcze mało znana, dzisiaj coraz częściej wykorzystywana w gospodarstwach domowych instalacja odkurzacza centralnego - jest kolejną usługą, którą świadczy firma Instal Greń. Niewątpliwie, zdecydowanie mniej inwazyjną opcją jest instalacja odkurzacza centralnego podczas budowy domu jendorodzinnego. Nie jest to jednak wymóg - z powodzeniem można go zainstalować również w już istniejących budynkach, warto wtedy jednak postawić na solidną firmę instalacyjną, która podejmie odpowiednie działania raz dostosuje centralny odkurzacz do wymagań użytkowników.


Instalacja centralnego odkurzacza jest świetnym rozwiązaniem, gdy chcemy mieć wysprzątany dom, ale niekoniecznie lubimy biegać wszedzie nie dość, że z dużym odkurzaczem, to jeszcze ogranicza nas często długość kabla. Nowoczesne odkurzacze centralne składają się co prawda z większej ilości elementów niż tradycyjny odkurzacz, natomiast i tak opowiadaja się za nim same pozytywne aspekty. System odkurzacza obejmuje jednostkę centralną, węża ssącego, rury ssące, które są ukryte w ścianach oraz gniazda ssące. Wydaje się to skomplikowane, jednak w celu włączenia tego odkurzacza wystarczy wpiąć rurę z końcówką i rozpocząć sprzątanie.

  • Jednostka centralna - zazwyczaj usytuowana w kotłowni lub piwnicy; zbiera zanieczyszczenia. Jej osługa ogranicza się do opróżniania pojemnika i wymiany filtra.
  • Gniazda ssące - miejsce podpięcia węża od odkurzacza, uruchamiają zasilanie; zazwyczaj wystarczy jedno gniazdo na kondygnację budynku, jednak warto się zastanowić, gdzie je umieścić, by były najbardziej dostępne.
  • Wąż ssący - elastyczny wąż przypominający tego z tradycyjnego odkurzacza; zdecydowanie dłuższy i wydajniejszy; zazwyczaj stosuje się długości od 7 do 9m. Wpięty do gniazda ssącego włącza zasilanie i można rozpocząć odkurzanie.

Warto wspomnieć o tym, iż instalacja centralego odkurzacza jest nieoceniona dla posiadaczy domowych zwierząt, a także alergików i astmatyków.