Jakość, na którą Cię stać.
Profesjonalizm, na który zasługujesz.

Lokalizacja

43-430 Skoczów, Fabryczna 9

sprawdź na mapie

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów, firma Instal Greń w ramach swojej działalności świadczy usługi instalacji pompy ciepła dla domów jednorodzinnych, wielorodzinnych, a także przedsiębiorstw. Pompa ciepła zyskuje popularność wśród młodych inwestorów, którzy stają przed wyborem najefektywniejszego sposobu ogrzewania domu. Pompa ciepła jest dobrą alternatywą dla sieci gazowej, która nie jest wszędzie dostępna.

Należy pamiętać, że jest to rozwiązanie przyjazne środowisku oraz oszczędne. Niskie koszty eksploatacji oraz prosta obsługa opowiadają się za tym sposobem ogrzewania domu. Pompa ciepła może być skutecznie używana jako jedyne źródło ciepła w domu, ale także można ją zestawiać z innymi urządzeniami, np. kolektorami słonecznymi. Niewątpliwym atutem pompy ciepła jest korzystanie z odnawialnych źródeł energii, co w ostatnich latach jest pożądane. Inwestorzy chcą mieć swój mały wkład przy wspieraniu ekologicznych rozwiązań, przyjaznych dla środowiska naturalnego.

Mimo krótkiego stażu pomp ciepła na rynku, dostępny jest szeroki wachlarz urządzeń oraz marek.

 

Zalety pomp ciepła

 • oszczędność - pompa ciepła jest jednym z najtańszych w eksploatacji źródeł ciepła, ponadto decydując się na pompę ciepła przed budową generujemy niższe koszty budowy domu ponieważ wybierając pompę ciepła nie potrzebujemy budować komina, instalacji gazowej oraz miejsca do składowania opału,
 • łatwa obsługa -  sprowadza się ona jedynie do odpowiednich ustawień regulatora i dostosowania pracy instalacji do indywidualnych potrzeb,
 • szybki zwrot kosztów - realny czas zwrotu inwestycji wynosi do 7 lat, w stosunku do kotłowni na paliwo stałe, olej opałowy, gaz płynny czy ogrzewania elektrycznego
 • długa żywotność - pompa ciepłą przy odpowiedniej instalacji posłuży nam nawet do 50 lat
 • ekologia - pompa ciepła jest przyjazna dla środowiska naturalnego - mimo, że pompa ciepła zasilana jest przez energią elektryczną, która w Polsce wytwarzana jest głównie ze spalania węgla, jednak, aby uzyskać 1 kW ciepła z pompy ciepła trzeba spalić znacznie mniej węgla niż w kotle węglowym.
 • darmowe ogrzewanie - pompa ciepła zasilana jest energię elektryczną, którą możesz uzyskać z kolektorów słonecznych - reasumując, jednorazowa inwestycja w pompę ciepła i kolektory słonecze to darmowe ciepło dla Twojego domu.
 • dwie funkcje - pompa ciepła oprócz ogrzewania może również chłodzić pomieszczenia w lecie podnosząc komfort w budynku

Działamy na terenia całego Śląska, świadczymy usługi instalacyjne, wykonujemy instalacje grzewcze w tym kompleksowe instalacje pomp ciepła w miastach Skoczów, Cieszyn, Bielsko-Biała, Ustroń oraz Wisła. Instalujemy wszystkie znane typy pomp ciepła. Jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem pomp ciepła Buderus i Panasonic.

 

Jesteś zainteresowany pompą ciepła?

Zapraszamy do kontaktu.

Nasza firma fachowo dobierze odpowiednie rozwiązania, z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb oraz uzyskania niskich kosztów eksploatacji.

Zachęcamy do skorzystania z bogatej oferty usług instalacyjnych naszej firmy, która współpracuje z renomowaną marką Buderus.

Pompy ciepła Buderus:

 • pompy ciepła powietrze-woda,
 • pompy ciepła gruntowe,
 • pompy ciepła do podgrzewania wody.

Pompy ciepła Panasonic:

 • pompy ciepła powietrze-woda,
 • pompy ciepła gruntowe,
 • pompy ciepła do podgrzewania wody.