Jakość, na którą Cię stać.
Profesjonalizm, na który zasługujesz.

Lokalizacja

43-430 Skoczów, Fabryczna 9

sprawdź na mapie

Pompy ciepła są urządzeniami, które potrafią pobrać energię cieplną z otaczającej przyrody i przenieść ją do systemu grzewczego budynku, przy jednoczesnym „przetworzeniu” jej na wyższy poziom energetycz­ny. Oznacza to, że energia cieplna przyrody pobierana jest przy niskiej temperaturze nośnika np. gruntu, powietrza itp., a przekazywana jest do systemu grzewczego budynku.

Marka Buderus w sowjej ofercie posiada dwa rodzaje pomp ciepła:

  • powietrzne pompy ciepła typu powietrze-woda
  • gruntowe pompy ciepła typu glikol-woda

 

W przypadku pompy ciepła typu powietrze-woda, dolnym źródłem ciepła, a jednocześnie nośnikiem ciepła jest po prostu powietrze. Wentylator przetłacza je przez parownik, w którym część energii cieplnej powietrza przejmowana jest i przekazywana do systemu grzewczego budynku i podgrzewania ciepłej wody.

Pompy ciepła typu glikol-woda pozyskują energię cieplną z gruntu poprzez instalację dolnego źródła ciepła. Wykonuje się ją na dwa sposoby: jako poziomy lub pionowy wymiennik gruntowy. Od głębokości 15 m gleba ma stałą temperaturę 10°C i doskonale nadaje się do wykonania odwiertu pod sondę (pionowy kolektor gruntowy).

Pompy ciepła - usługi powiązane

Instalacje pomp ciepła - jeśli rozważasz instalcję pompy ciepła, zachęcamy do zapoznania się z naszymi usługami. Dobierzemy jej typ i moc do Twoich potrzeb, zainstalujemy ją, uruchomimy i przeszkolimy Cię w jej obsłudze. Głównym regionem, na kórym świadczymy swoje usługi są miasta: Skoczów, Cieszyn, Bielsko-BIała jednak jeżeli jesteś zdecydowany właśne na naszą firmę to odległość nie jest da nas przeszkodą.